بلبرینگ استوانه ای

بلبرینگ استوانه ای
بلبرینگ استوانه ای ساچمه های استوانه ای شکل دارد که قابلیت تحمل بار بالایی دارد. بلبرینگ استوانه یک حلقه کامل است که قفسه و ساچمه برروی آن قرار گرفته است که از یک دیگر جدا نمی شوند ولی میتوانند به صورت جداگانه برروی حلقه های دیگر نصب شوند.

این بلبرینگ دارای رولر هایی به شکل استوانه می باشد که قسمت غلتنده آن به شمار می رود. این غلتک ها سبب غلتش بین حلقه های داخلی و خارجی می شوند. در بلبرینگ استوانه ای غلتک ها با مسیر استوانه ای شکل به صورت خطی در تماس هستند و ظرفیت بار محوری بالایی دارند که برای سرعت بالا مناسب می باشند.

حلقه های درونی و بیرونی که در بلبرینگ استوانه ای وجود دارد دارای شیار های سفت و سختی در هر دو طرف می باشد. قفسه هایی که در ساختار بلبرینگ استوانه ای وجود دارد سبب حرکت منظم، افزایش سرعت و دقت در آنها شده و از طرفی دیگر ساچمه ها را نگه می دارد و از تماس آنها به یک دیگر جلوگیری می کند.

بعضی از بلبرینگ استوانه ای برروی حلقه های داخلی و خارجی هیچ دنده ای ندارند به همین دلیل حلقه های میتوانند از نظر محوری نسبت به یک دیگر حرکت کنند. این بلبرینگ ها که دارای حلقه های درونی و بیرونی هستند میتوانند بار محوری در یک جهت را تحمل کنند. بلبرینگ استوانه ای دو ردیفه مقاومت شعاعی بالایی دارند و از این بلبرینگ معمولا برای دستگاه هایی که دقت بالا نیاز دارند استفاده می کنند.

بلبرینگ استوانه ای نسبت به همه بلبرینگ های موجود در بازار، بیشتر به روان کاری و روغن کاری نیاز دارد. انجام روانکاری در بلبرینگ استوانه ای میتواند بصورت ویسکوزیته بالا و یا ویسکوسیته پایین باشد که انجام روغن کاری مناسب و به موقع سبب کاهش اصطکاک در بلبرینگ ها و افزایش انتقال حرارت در بلبرینگ استوانه ای می شود.

بلبرینگ های استوانه ای غلتکی نوعی از بلرینگ های برند FAG می باشد که بسیار محکم هستند و قابلیت تحمل بارهای شعاعی بالایی دارند و در سرعت های بالا بکار می روند. اجزا بلبرینگ استوانه ای به راحتی قابلیت جدا شدن دارد و نصب آن ها بسیار راحت می باشد.

برای تهیه بلبرینگ استوانه ای اورجینال با قیمت مناسب بهتر است به مراکز معتبر فروش بلبرینگ مراجعه کنید. تکینک بلبرینگ یکی از شرکت های وارد کننده و فروش در زمینه ارائه انواع بلبرینگ با کیفیت بالا و با قیمت مناسب برای مشتریان می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع بلبرینگ میتوانید به این شرکت مراجعه کنید و یا بصورت تلفنی با همکاران ما در ارتباط باشید.