بلبرینگ بشکه ای

بلبرینگ بشکه ای
بلبرینگ بشکه ای نوعی چرخ دنده می باشد که در دستگاه هایی که حالت چرخشی دارند مانع از ایجاد اصطکاک و سایش می شود. برای مثال در اتومبیل ها چرخش چرخ ها با وجود بلبرینگ ها امکان پذیر می باشد. از بلبرینگ بشکه ای میتوان در بسیاری از صنایع در بخش های مختلف دستگاه ها و تجهیرات استفاده کرد.

از اصلیترین بخش های بلبرینگ بشکه ای، ساچمه ها هستند که سبب تبدیل بلبرینگ به یاتاقان های غلتکی می شوند. در واقع ساچمه هایی که در ساختار بلبرینگ به کار می رود برای تعیین نوع بلبرینگ استفاده می شود.

بلبرینگ بشکه ای میتواند بار های شعاعی و محوری را به راحتی تحمل کند. نیرویی که به ساچمه های بلبرینگ بشکه ای وارد می شود سبب کاهش فشار اصطکاک به رینگ ها می شود. به صورت کلی ساچمه ها با روغن کاری مناسب بلبرینگ بشکه ای نرم شده و میتوانند به راحتی حرکت کنند و سبب چرخش آسان تر سایر قطعات موجود در دستگاه می شوند.

از مهمترین ویژگی های بلبرینگ بشکه ای که سبب کاربرد گسترده آن شده است مقاومت در برابر ضربه می باشد. بیشترین استفاده از بلبرینگ بشکه ای در تحمل بارهای سنگین با سرعت پایین می باشد که در این مواقع بلبرینگ بشکه ای استحکام بسیار بالایی دارد. در ساختار بلبرینگ بشکه ای از حفره های مستقیم استفاده می کنند ولی در برخی مواقع میتوان از حفره های مخروطی شکل که برروی شفت نصب می شود استفاده کرد.

مهمترین فاکتوری که در هنگام خرید بلبرینگ بشکه ای حائز اهمیت است قیمت آن می باشد. از عواملی که میتواند بر قیمت نهایی بلبرینگ بشکه ای تاثیر بگذارد برند تولید کننده می باشد. امروزه برند های مختلفی از بلبرینگ بشکه ای در بازار مجود می باشد از جمله برند های مشهور SKF ، NTN ، FAG، NSK و … می باشد.

جنس تشکیل دهنده بلبرینگ بشکه نیز میتواند بر قیمت بلبرینگ تاثیر بگذارد. گاها برای افزایش مقاومت بلبرینگ های بشکه ای از متریال های گران قیمت در ساختار آن ها استفاده میکنند که در نتیجه قیمت فروش بلبرینگ بشکه ای نیز افزایش می یابد.

به دلیل تنوع بلبرینگ بشکه ای در بازار بهتر است قبل از خرید با مشاوران تکنیک بلبرینگ در ارتباط باشید تا بتوانید بلبرینگ بشکه ای با برند مناسب با قیمت مقرون به صرفه و مهمتر از همه بلبرینگ متناسب با دستگاه خود را انتخاب کنید. تکنیک بلبرینگ نمایندگی معتبر در زمینه فروش انواع بلبرینگ از برند های مختلف می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از وبسایت این شرکت دیدن کنید و یا با همکاران ما در تماس باشید.