جدول بلبرینگ تماس زاویه ای

جدول بلبرینگ تماس زاویه ای

جدول بلبرینگ تماس زاویه ای به دلیل اینکه این بلبرینگ زوایای تماس دارد برای کاربردهایی که دقت بالا و سرعت چرخش بالا را می طلبند مناسب است و قادر به تحمل بارهای ترکیبی شعاعی و محوری را توضیح دهد. همچنین با مطالعه جدول بلبرینگ تماس زاویه ای به این نکته پی می بریم که بلبرینگ می تواند شیار عمیق، کروی یا درج باشد که شیار عمیق رایج ترین هستند.

قسمت داخلی، یاتاقان‌های شیار عمیقی هستند که مانند یاتاقان‌های کروی، به طور موثری از ناهماهنگی پشتیبانی می‌کنند و تفاوت آنها با یاتاقان های کروی که زاویه چرخش کمتری دارند در جدول بلبرینگ تماس زاویه ای کاملا مشخص می شود که هرچه زاویه چرخش بزرگتر باشد، بلبرینگ بیشتر در برابر ناهماهنگی مقاومت می کند.

یکی دیگر از عواملی که باید در هنگام مطالعه جدول بلبرینگ تماس زاویه ای در نظر بگیرید این است که بسته به استفاده، به یک شفت چرخان (به عنوان مثال یاتاقان چرخ برای اتومبیل ها) یا یک توپی چرخان (مانند یاتاقان های ماشین لباسشویی) نیاز دارید و سپس بعد از بررسی ابعاد مختلف جدول بلبرینگ تماس زاویه ای باید به نحوه مونتاژ بلبرینگ ها توجه کنید که اگر دو بخش خیلی به هم نزدیک هستند.

باید از روش مونتاژ دیگری استفاده کنید تا بلبرینگ ها با یکدیگر تداخل نداشته باشند که در نهایت، هر بلبرینگ دارای ابعاد خاصی است و این ابعاد که بر حسب میلی متر در جدول بلبرینگ تماس زاویه ای بیان می شوند، تابع استانداردهای بین المللی هستند. بنابراین ما به شما توصیه می کنیم با بررسی جدول بلبرینگ تماس زاویه ای به سوراخ آن توجه کنید، یعنی قطر داخلی (همیشه با حرف d نشان داده می شود)، قطر خارجی (با حرف D نشان داده می شود) و عرض (با حرف B نشان داده می شود).

جدول بلبرینگ تماس زاویه ای غالبا به روز می شود زیرا اگر نیرویی که می خواهید با یاتاقان تماس بگیرید عمود بر محور چرخش آن باشد، بسیار مفید خواهند بود و با این حال، بلبرینگ های دو ردیف برای تماس زاویه ای بهینه شده اند و علاوه بر این، اگر می خواهید از بلبرینگ برای بار محوری استفاده کنید.

باید توجه داشت که این دستگاه فقط بارهای محوری متوسط را پشتیبانی می کند . با این حال، با استفاده از جدول بلبرینگ تماس زاویه ای، می توان از این نقص جلوگیری کرد و بلبرینگ‌های ساچمه ای علاوه بر کم‌هزینه بودن، فشرده ترین نوع آن ها را نیز دارند و آن‌ها را به پرمصرف ترین نوع بلبرینگ تبدیل می‌کند. ما طیف گسترده ای از بلبرینگ های تماس زاویه ای را با ارائه جدول بلبرینگ تماس زاویه ای که طراحی شده است با توجه به نیازهای روزافزون سازندگان تجهیزات را برآورده می کنیم.