بلبرینگ خطی

بلبرینگ خطی
یکی از مهمترین قطعاتی که در صنایع و دستگاه های مختلف بکار می رود بلبرینگ خطی می باشد. بلبرینگ خطی برای انتقال نیرو بصورت خطی به کار می رود که در واقع انتقال نیرو در این نوع بلبرینگ توسط ساچمه هایی که روی آن قرار دارد انجام می شود.

بیشتر بلبرینگ هایی که در بازار موجود هستند برای حرکت چرخشی بکار می روند ولی بلبرینگ خطی برای حرکت خطی دقیق با اصطکاک پایین در طول یک محور بکار می رود. در بلبرینگ خطی، تحمل بار ها نیز بر عهده ساچمه های موجود در روی آن می باشد. بلبرینگ خطی به دلیل مزایایی که دارد به طور گسترده استفاده می شود که یکی از مهمترین مزیت این نوع بلبرینگ ها دقت بالا و لقی کم می باشد که در دستگاه هایی با دقت بالا از جمله CNC ها کاربرد گسترده ای دارد.

از اجزای اصلی بلبرینگ خطی که سبب حرکت روان، دقیق و بدون ایراد آن می شود میله ای با دقت ساخت بالا، و یک صافی با سطح مناسب می باشد. شفت های هارد و هارد کروم به دلیل سطح صافی که دارند برای ساخت محور در بلبرینگ خطی بکار می روند.

بلبرینگ های خطی در انواع مختلفی ساخته می شوند که هر کدام از آنها کاربرد های خاص خود را دارد. از بلبرینگ های خطی بیشتر در دستگاه های ابزار دقیق، دستگاه های اندازه گیری، ماشین های حفاری چند محوره، ماشین آلات چاپ و بسته بندی و دستگاه های برش و . . . استفاده می کنند.

یکی از انواع بلبرینگ خطی نوع ساده آن می باشد که شکل استوانه ای دارد و در بازار با نام سری LM شناخته می شود. بلبرینگ خطی شیار دار نیز نوع دیگری از این بلبرینگ است که در طول بلبرینگ دارای شیار می باشد که بوسیله این شیار ها بلبرینگ برروی شفت های پایه قرار می گیرد.

بلبرینگ خطی عمر زیادی دارد ولی برای افزایش عمر مفید این نوع بلبرینگ ها و برای جلوگیری از سایش و خوردگی باید بلبرینگ خطی را به موقع روغن کاری کرد در صورتی که مشکلی بر بلبرینگ خطی پیش آید عملکرد دستگاه ها دچار مشکل خواهد شد و به مرور زمان خود بلبرینگ نیز آسیب خواهد دید.

تکنیک بلبرینگ ارائه دهنده انواع بلبرینگ خطی بصورت تضمینی برای مشتریان خود می باشد. در صورت نیاز به انواع بلبرینگ خطی میتوانید با شرکت تکنیک بلبرینگ در ارتباط باشید و مشاوره های لازم جهت یک خرید مناسب و مقرون به صرفه از همکاران ما دریافت کنید.