بلبرینگ خطی بلوکی

بلبرینگ خطی بلوکی

بلبرینگ خطی بلوکی معمولاً از یک پد، بوش یا سیستم غلتکی برای حمل بار روی یک ریل مصرف می شود و لزومی به وجود خط مستقیم در این روند نمی باشد. طول ریا می تواند هر اندازه باشد البته این اندازه جلوتر به وسیله یک محرک کنترل می شود. طول عمر بلبرینگ خطی بلوکی وابسته به بار و سرعتی است که با آن عمل می کند و علاوه بر این، ریل‌ها عموما می‌توانند از جنس پروفیلی باشند و سطح صاف، میله‌های گرد صیقلی، یا پروفیل‌های پیچیده که توپ‌ها یا غلتک‌های استوانه‌ای می‌توانند روی آن سوار شوند. سطح سخت و بلبرینگ خطی بلوکی در کنار هم بهترین عملکرد را دارند. دسته بندی بلبرینگ خطی بلوکی اغلب بیشتر بر اساس اندازه آن است.

بلبرینگ خطی بلوکی بیشتر اجزای حرکت خطی را ارائه می دهد که می توانند 4 تا 8 برابر بار بلبرینگ‌ها را تحمل کنند. بلبرینگ خطی بلوکی فولاد ضد زنگ است و دارای پخ 1/64 اینچ در 45 درجه در دو انتها می باشد. در بلبرینگ خطی بلوکی حرکت خطی اساسی ترین حرکت است و این بلبرینگ های، حرکت خطی را در یک جهت فراهم می کنند. بلبرینگ خطی بلوکی فشاری را با قرار دادن توپ های غلتشی یا غلتک بین دو حلقه بلبرینگ به نام راس حمل می کند و بلبرینگ خطی بلوکی در دو سبک توپی و غلتکی تولید می شوند.

ریل لغزنده توپی رایج ترین نوع در بلبرینگ خطی بلوکی هستند و از بلبرینگ های خود روغن کاری شده در پایه استفاده می کنند. این ساختار حرکت دقیق صاف را در امتداد یک طرح خطی تک محور ارائه می دهد. ریل لغزنده بلبرینگ خطی بلوکی که اغلب از آلومینیوم، فولاد نورد سرد سخت شده یا فولاد گالوانیزه تولید می‌شوند، از دو ردیف خطی از بلبرینگ ساچمه‌ای تشکیل شده‌اند که توسط چهار میله در طرفین مخالف پایه قرار گرفته‌اند و کاربردهای آن شامل ابزار دقیق شکننده، روباتیک، کابینت و لوازم خانگی است.

ریل لغزنده غلتکی بلبرینگ خطی بلوکی مکانیکی هستند و بر اساس متقاطع می شوند تا قابلیت تحمل فشار سنگین تر و کنترل حرکت بهتر را ارائه کنند. این مدل از بلبرینگ خطی بلوکی حرکت خطی کم اصطکاک را برای تجهیزات دستی فراهم می کنند و ریل لغزنده غلتکی همه کاره هستند و می توانند برای کارایی در کاربردهای زیادی تولید می شوند که اغلب شامل اتاق های تمیز، محیط های خلاء، جابجایی مواد و ماشین آلات اتوماسیون می باشد. این بلبرینگ خطی بلوکی برای محیط هایی با سطح کم آلودگی و گرد و غبار مناسب هستند و در نهایت فرسایش کمتر، سطح تماس بیشتری دارند.