بلبرینگ خود تنظیم

بلبرینگ خود تنظیم
بلبرینگ خود تنظیم از یک شیار خارجی کروی شکل و یک حلقه داخلی که دو شیار دایره ای شکل دارد و یک قفسه که ساچمه های بلبرینگ را نگه می دارد ساخته شده است. معمولا قفسه ای که ساچمه ها را نگه می دارد در دستگاه های کوچک از جنس فولاد و در دستگاه های بزرگ تر از جنس برنج ساخته می شود تا بتواند مقاومت بالایی داشته باشد.

از مهمترین ویژگی های بلبرینگ خود تنظیم که سبب کاربرد گسترده آن شده است، دوام بالا، طول عمر بالا و مقاومت بسیار بالای آن می باشد. این بلبرینگ به خوبی با شفت های متحرک میتواند کار کند که یکی از ویژگی های منحصر به فرد بلبرینگ خود تنظیم به شمار می رود.

در درون بلبرینگ خود تنظیم مواد روان کننده وجود دارد که از دیگر ویژگی های این نوع بلبرینگ به شمار می رود. فضای خالی که در این نوع بلبرینگ وجود دارد در زمان ساخت از مواد روان کننده پر می شود و زمانی که در درون دستگاه ها به کار می روند دیگر نیازی نیست به صورت دوره ای ماده روان کننده در درون آن پر شود. وجود این ماده روان کننده در بلبرینگ خود تنظیم سبب افزایش طول عمر این قطعه می شود و هزینه نگهداری و تعمیر این نوع بلبرینگ خود تنظیم نسبت به سایر بلبرینگ ها مقرون به صرفه تر می باشد.

به دلیل نوع طراحی بلبرینگ خود تنظیم، این نوع بلبرینگ تحمل بار بالایی دارد. فرآیند چرخش این نوع بلبرینگ بصورت مفصلی بوده که سبب کارایی بالای بلبرینگ خود تنظیم می شود به همین دلیل از بلبرینگ خود تنظیم در اکثر دستگاه ها در صنایع مختلف به طور گسترده استفاده می کنند. از بلبرینگ خود تنظیم میتوان در صنایع کشاورزی، صنایع غذایی، صنایع ساخت کاغذ، دستگاه های ساخت مواد و ابزار و فن های صنعتی که ابعاد بزرگ و سرعت بالایی دارند استفاده کرد.

بلبرینگ خود تنظیم بر اساس طرح و اندازه

• بلبرینگ های خود تنظیم نوع ساده
• بلبرینگ های خود تنظیم با کاسه نمد در دو طرف بلبرینگ
• بلبرینگ های خود تنظیم بوش بلند

مزیت استفاده از بلبرینگ خود تنظیم

• سایش بسیار کم
• عملکرد عالی در سرعت بالا
• نیازمند تعمیر و هزینه کم
• بار بسیار کم و عملکرد سبک
• نا هماهنگی های ثابت و متحرک را با هم تطبیق داده و هندل می کند.

امروز برند های مختلف و مدل های مختلف از این بلبرینگ در بازار وجود دارد برای اینکه بتوانید بهترین و با کیفیت ترین بلبرینگ را تهیه کنید باید از قبل اطلاعاتی در مورد بلبرینگ مورد نظر داشته باشید. تکنیک بلبرینگ در این زمینه شما را به بهترین شکل راهنمایی میکند. در صورت نیاز به خرید انواع بلبرینگ میتوانید با این شرکت در ارتباط باشید.