بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ای

بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ای

تعداد برنامه های کاربردی برای بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ای بی شمار و شرایط عملیاتی و محیط نیز بسیار متفاوت است که علاوه بر این، تنوع شرایط عملیاتی و نیازهای بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ای با سرعت زیاد همچنان در حال رشد هستند و به این دلیل پیشرفت تکنولوژی لازم است. لازم است در هنگام خرید بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ای را از زوایای مختلف به دقت بررسی کنید تا بهترین را انتخاب کرده زیرا یکی از هزاران نوع و اندازه موجود است و معمولاً یک نوع بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ای به طور موقت با توجه به انتخاب می شود.

شرایط عملیاتی، ترتیب نصب، سهولت نصب در دستگاه، فضای مجاز، هزینه، در دسترس بودن و عوامل دیگر از ویژگی های بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ای می باشد و سپس اندازه بلبرینگ برای برآوردن مورد نظر انتخاب می شود. علاوه بر این در هنگام خرید لازم است عمر گریس، سر و صدا و ارتعاش را در نظر بگیرید تا از نظر مقاومت در برابر سایش و عوامل دیگر بررسی شود. در واقع کاربرد خاص هنگام انتخاب بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ای برای کاربردهایی با مشکلات ناهماهنگی بین شفت و محفظه ایده آل هستند.

با توجه به طراحی خود، بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ای می تواند تا 3 درجه ناهماهنگی را بدون افزایش میزان اصطکاک و گرمای اصطکاکی تولید شده در خود جای دهد و با این حال، از آنجایی که زاویه تماس در این بلبرینگ ها نسبتاً کوچک است، ظرفیت بار محوری به عنوان مثال، بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ای بالا نیست و این بلبرینگ ها می توانند ناهماهنگی های استاتیک و دینامیکی را کنترل کنند. البته یک بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ای نیز از آن در برابر کثیفی و سایر آلاینده ها محافظت می کند و به همین دلیل بلبرینگ ها در زمینه های مختلفی مانند معدن، پردازش مواد غذایی و استفاده در تولید انبوه مانند صنعت نساجی کاربرد دارد.

بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ای می تواند با ناهماهنگی استاتیکی و دینامیکی تا 3 درجه مقابله کنند و عمر مفید این بلبرینگ ها عملکرد بسیار خوبی با سرعت بالا دارند و گرما و اصطکاک بسیار کمتری نسبت به سایر انواع بلبرینگ تولید می کنند. این به بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ای اجازه می‌دهد تا خنک ‌تر کار کند و عمر سرویس آن ها را افزایش می‌دهد و در عین حال تعمیر و نگهداری را کاهش می‌دهد. عملکرد بار سبک این نوع بلبرینگ ها نیاز به بار بسیار کمی دارند، به این معنی که حتی تحت بارهای سبک عملکرد عالی دارند و با داشتن سر و صدای کم عملکرد مطلوبی را ارائه می دهد که بلبرینگ خود تنظیم ساچمه ای به دلیل انطباق شل بین توپ ها و حلقه بیرونی، سطح صدای کمی تولید می کنند و این باعث می شود که آنها به ویژه برای استفاده در وسایل خانگی مانند پنکه ها و واحدهای تهویه مطبوع مناسب باشند.