بلبرینگ دو ردیفه ساچمه

بلبرینگ دو ردیفه ساچمه
بلبرینگ دو ردیفه ساچمه دارای یک حلقه بیرونی با رینگ های کروی و یک حلقه درونی با دو شیار عمیق بدون درز می باشد. بلبرینگ دو ردیفه ساچمه خود تنظیم از پرکاربردترین نوع بلبرینگ می باشد و در دستگاه هایی که تقارن وجود ندارد و یا انحراف از شفت وجود دارد به طور گسترده استفاده می شود.

این بلبرینگ در حین کارکرد اصطکاک کمتری تولید می کنند لذا این ویژگی سبب می شود که این نوع بلبرینگ دو ردیفه ساچمه بتواند در سرعت های بالاتر بدون اینکه داغ شود به راحتی کار می کند و هیچگونه اصطکاکی تولید نکند.

ساختار بلبرینگ دو ردیفه ساچمه بصورت Self-aligning طراحی شده است که تقارن شدید از نظر نصب یا انحراف شفت در آنها وجود دارد. از دیگر مزیت های بلبرینگ دو ردیفه ساچمه این است که ساختار آن ها دارای شبکه فیبری و یا پلی امید می باشد که سبب اصطکاک کمتر در حلقه بیرونی و ساچمه می شود در نتیجه سرعت حرکت بلبرینگ بالا رفته و تحمل بار در بلبرینگ کمتر می شود. در نهایت این ویژگی سبب می شود که این بلبرینگ با صدای خیلی کمتری کار می کند لذا باعث پرطرفدار شدن این بلبرینگ در اکثر صنایع شده است. از مهمترین کاربرد های بلبرینگ دو ردیفه ساچمه در فن ها، هواکش های صنعتی,کارخانه سیمان، کارخانه فولاد و کاشی و دارو سازی می باشد.

بلبرینگ دو ردیفه ساچمه در ساختار خود دارای کاسه نمد می باشد که برای روغن کاری و روانکاری این نوع بلبرینگ از گریس پایه لیتیوم استفاده شده است به همین دلیل نیازی نیست که به صورت دوره ای برای بلبرینگ دو ردیفه ساچمه روانکاری انجام شود.

یکی از مزیت های استفاده از روان کننده ها در ساختار بلبرینگ دو ردیفه ساچمه این است که از بلبرینگ در برابر اکسیده شدن میتواند محافظت کند. از طرفی دیگر این روان کننده ها در برابر شستشو با آب مقاومت خوبی دارند و سبب می شود که محدوده دمایی که بلبرینگ در آن کار می کند بالاتر شود.

عدم نیاز به روان کاری به صورت دوره ای در واقع یکی از مزیت های اصلی در بلبرینگ دو ردیفه ساچمه به شمار می رود و چون این نوع بلبرینگ عمر مفید بالایی دارد سبب پرطرفدار شدن آن شده است و کسانی که از این نوع بلرینگ در تجهیزات خود استفاده می کنند به میزان قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی می کنند.

برای تهیه بلبرینگ دو ردیفه ساچمه و اطلاع از قیمت ها و سایر ویژگی های این بلبرینگ میتوانید به شرکت تکنیک بلبرینگ مراجعه کنید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.