بلبرینگ سوزنی

بلبرینگ سوزنی
بلبرینگ سوزنی نوعی خاص از بلبرینگ می باشد که دارای ساچمه استوانه ای شکل بسیار نازک که شبیه به سوزن است دارد. این بلبرینگ دارای رولر می باشد ک قطر آنها معمولا 4 برابر طولشان می باشد. از بلبرینگ سوزنی نیز همانند سابر بلبرینگ ها برای کاهش اصطکاک در یک سطح چرخشی استفاده می کنند.

بلبرینگ سوزنی نسبت به بلبرینگ های غلتکی در تماس با سطح سطوح، سطح بالاتری دارند لذا میتوانند بار بیشتری را تحمل کنند. به دلیل بیش از حد نازک بودن بلبرینگ سوزنی، باید فاصله بین محور و ساختار اطراف آنها بسیار کم باشد.

برای اینکه این نوع بلبرینگ بتواند در برابر سایش و خوردگی مقاومت بالایی داشته باشد، معمولا بلبرینگ سوزنی را از جنس کروم و فولاد کربن می سازند. همچنین برای بالا رفتن مقاومت این بلبرینگ، قفسه های داخلی را از جنس فولاد و فیبر می سازند. از بلبرینگ سوزنی در صورتی که فضای بسیار کمی در دسترس باشد میتوان استفاده کرد زیرا به دلیل قطر کوچکی که دارند به راحتی می تواند در این فضای کوچک جای گرفته و حرکت کنند.

بلبرینگ سوزنی نیز در انواع مختلف از جمله پشت باز و بسته، با بوش و بدون بوش تولید می شود که بر اساس کاربردی که دارد در صنایع مختلف استفاده می شود. نوعی از این بلبرینگ پوست کشیده دارای حلقه نازک با ضخامت خیلی کم می باشد که کشش عمیقی دارد و در عین حال در تحمل بار مقاومت بسیار بالایی دارد.

بلبرینگ سوزنی نیز همانند بیشتر بلبرینگ ها در نوع سوزنی تک ردیفه و دو ردیفه نیز ساخته می شود که هر کدام از این بلبرینگ ها دارای یک یا دو ردیف ساچمه در درون خود دارند که سبب می شود بلبرینگ به صورت روان کار کند و از اصطکاک بین قطعات بکاهد.

به دلیل تنوع زیاد در انواع بلبرینگ سوزنی، بهتر است بلبرینگی که انتخاب می شود بر اساس کاربرد و نوع دستگاه مورد نیاز باشد. برای مثال تحمل فشار عامل مهمی در انتخاب بلبرینگ مناسب به شمار می رود به همین خاطر در هنگام انتخاب بلبرینگ به این عامل باید توجه شود. به صورت کلی از بلبرینگ سوزنی برای مکان ها و دستگاهی که فضای بسیار کوچکی دارند و فشار شعاعی بیشتری مورد نیاز باشد میتوان استفاده کرد.

قبل از خرید انواع بلبرینگ سوزنی میتوانید با کارشناسان شرکت تکنیک بلبرینگ در ارتباط باشید تا شما را برای یک خرید مناسب راهنمایی کنند. تکنیک بلبرینگ یک شرکت معتبر و با سابقه در زمینه فروش انواع بلبرینگ سوزنی در ایران می باشد در صورت نیاز به خرید انواع بلبرینگ میتوانید به این شرکت مراجعه کنید.