بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه

بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه

بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه مدلی از یاتاقان های غلتشی است. که از رد ردیف توپ برای حفظ فاصله بین بلبرینگ استفاده می کند. هدف یک بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه کاهش اصطکاک دورانی و تحمل بارهای شعاعی و محوری است.

با استفاده از دو ردیف شیار برای مهار توپ ها و انتقال بارها از طریق توپ ها به این مسئله دست پیدا می کند.

بیشتر کاربردها، یک مدل بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه ثابت است و دیگری به مجموعه دوار به عنوان مثال، به یک شفت متصل است. همانطور که یکی از بخش های بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه می چرخد. باعث می شود که توپ ها نیز بچرخند. از آنجایی که توپ‌ها در حال غلتیدن هستند. ضریب اصطکاک خیلی کمتری نسبت به زمانی که دو سطح صاف روی هم می ‌لغزند، دارند.

یاتاقان‌های ساچمه ای بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه نسبت به اندازه شان ظرفیت بارگذاری کمتری دارند اما با این همه، آنها می توانند مقداری ناهماهنگی صفحه درونی و بیرونی را تحمل کنند.

مزایای بلبرینگ شیار عمیق

این بلبرینگ دارای دو ردیف توپ های بلبرینگ است. از مزایای یاتاقان های دو ردیفه در مقایسه با تک ردیفه همانطور که گفتیم می توان به تحمل بارهای شعاعی و محوری در هر دو جهت اشاره کرد.

همچنین بلبرینگ های تماس زاویه ای دو ردیفه دارای یک نصب شیب دار هستند. می تواند تاثیرات منحنی شدن را نیز تحمل کند. از دیگر مزایای بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه می توان به استحکام و فشردگی آنها اشاره کرد. نقطه ضعف آنها این است که نسبت به یاتاقان های تک ردیفی به تراز بهتری نیاز دارند.

در مواقعی بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه نیاز به افزودن معمولی روان کننده دارند. در حالی که برخی دیگر در کارخانه مهر و موم شده اند و نیازی به تعمیر و نگهداری بیشتر برای عمر مجموعه مکانیکی ندارند.

اگر چه مهر و موم ها کارا هستند، اما اصطکاک را افزایش می دهند. در یاتاقان های بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه که به طور دائم آب بندی شده اند. روان کننده ممکن است توسط ذرات سخت. مانند تراشه های فولادی از یاتاقان، شن و ماسه یا شن و ماسه ای که از مهر و موم عبور می کند، آلوده شود.

آلودگی در روان کننده سایش را به وجود می آورد. عمر کاربردی بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه را بسیار کاهش می دهد. دیگر بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه اندازه نزدیک به ابعاد توپ هایی است که در آن می چرخند. بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه بارهای بیشتری را نسبت به شیارهای کم عمق تحمل می کنند.