بلبرینگ صنایع

بلبرینگ صنایع
بلبرینگ صنایع نوعی چرخنده می باشد که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. بلبرینگ دارای یک سری ویژگی مثبت نسبت به سایر بلبرینگ ها دارد. با توجه به ساختار آن، بلبرینگ صنایع میتواند برای تجهیزاتی که تحمل بار کم و کوچک دارند استفاده شود. این بلبرینگ میتواند بارهای شعاعی و محوری را تحمل کند. ساختار این نوع بلبرینگ ها از گوی های کروی شکل است که ساختار کروی آن سبب حرکت نرم تر آن ها در دستگاه ها می شود. برای جلوگیری از وارد شدن فشار زیاد بر بلبرینگ صنایع میتوان از یاتاقان های غلتکی نیز استفاده کرد. انتخاب نوع بلبرینگ صنایع با توجه به نوع کار کرد آن اهمیت زیادی دارد به همین دلیل بهتر است قبل از خرید بلبرینگ صنایع با مشاوران تکنیک بلبرینگ در ارتباط باشید تا شما را در زمینه انتخاب بلبرینگ مناسب راهنمایی کنند.

بلبرینگ صنایع از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که از مهمترین بخش های آن میتوان به قسمت غلتاننده، قفسه بلبرینگ و رینگ های داخلی و خارجی اشاره کرد.

استفاده از بلبرینگ صنایع مزیت های زیادی دارد. بلبرینگ صنعتی، تماس زاویه را کاهش داده و به دوران دستگاه کمک می کند و اصطکاک و استهلاک را در دستگاه های صنعتی تا حد زیادی کاهش می دهد به همین دلیل امروزه از بلبرینگ صنایع در اکثر دستگاه ها و ماشین های صنعتی به طور گسترده استفاده می کنند.

 کاربرد های بلبرینگ صنایع در صنایع مختلف

•  صنعت غذایی
• صنعت خودرو سازی
• صنعت کشاورزی
• صنعت پتروشیمی
•  صنایع و تجهیزات پزشکی
• صنعت فضایی

بلبرینگ های صنایع که در صنایع غذایی استفاده می شوند از نوع بلبرینگ های ضد زنگ هستند که معمولا از جنس فلز، پلاستیک آب بند شده و یا سرامیک می باشند. در برخی از ماشین آلات صنایع کشاوری از جمله تراکتور، خرمن کوب، دیسک ها، موتور آب و ماشین های کاشت از بلبرینگ صنایع استفاده گسترده ای می شود. در صنایع پتروشیمی و صنایع فضایی نیز از نوع خاصی از بلبرینگ های صنعتی استفاده می شود و به دلیل حساس بودن این نوع صنایع، در انتخاب بلبرینگ صنایع باید حساسیت زیادی به خرج داد.

بلبرینگ ها انواع مختلفی دارند و انتخاب بلبرینگ مناسب بسته به صنعت مورد استفاده و کاربرد آن اهمیت زیادی دارد. تکنیک بلبرینگ مرکز تخصصی فروش انواع بلبرینگ صنایع به صورت تضمینی می باشد. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی در مورد خرید بلبرینگ مناسب می توانید با همکاران تکنیک بلبرینگ در ارتباط باشد.