بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ صنعتی

بلبرینگ صنعتی شعاعی تک ردیفی پرمصرف ترین یاتاقان‌ ها هستند و از مسیری بدون وقفه استفاده می‌کنند که این بلبرینگ صنعتی را برای بارهای شعاعی یا ترکیبی از رانش و بارهای شعاعی مناسب می سازد. این طراحی بلبرینگ صنعتی دقیق را حتی در سرعت بالا امکان پذیر می کند و بلبرینگ های محافظ در یک یا هر دو طرف توسط سپرهای فلزی متصل به حلقه بیرونی محافظت می شوند و این عایق بندی پر پیچ و خم با فاصله نزدیک، روان کننده را حفظ می کند و از ورود مواد خارجی جلوگیری می کند. بلبرینگ صنعتی دارای مهر و موم های لاستیکی تقویت شده فولادی هستند که به طور ایمن به یک شیار روی حلقه بیرونی بسته شده اند و تماس با حلقه داخلی از طریق لبه آب بندی می باشد.

بلبرینگ صنعتی با تماس غلتشی که در آن جهت عمل بار منتقل شده به سمت محور شعاعی است و این بلبرینگ صنعتی اصطکاک دورانی و بارهای پشتیبانی را کاهش می دهد که توپ نسبت به حالت چرخش دو سطح صاف، مقاومت غلتشی و ضریب اصطکاک بسیار کمتری را ارائه می دهد و بلبرینگ صنعتی دارای یک طرف شیار بیرونی بریده شده است تا امکان وارد کردن توپ های بیشتری را فراهم کند، که آن را قادر می سازد تا بارهای محوری بزرگ را فقط در یک جهت حمل کند.

این گونه بلبرینگ ها معمولاً به صورت جفت استفاده می شوند تا بارهای محوری بالا را بتوان در هر دو جهت تحمل کرده و فاصله ها در یک بلبرینگ صنعتی تک ردیفی به قدری کوچک است که هیچ انحراف محسوسی از شفت نسبت به محفظه را نمی توان در نظر گرفت. البته اگر یکی از انواع یاتاقان‌ های خود تراز دارای دو ردیف توپ و یک سطح داخلی کروی در قسمت بیرونی است و برای بارهای رانش خالص، بلبرینگ صنعتی وجود دارد که از دو صفحه شیاردار با گوی های بین آنها تشکیل شده است و مزیت برجسته یک بلبرینگ صنعتی نسبت به بلبرینگ کشویی اصطکاک کم شروع آن است.

بلبرینگ صنعتی ، در ساخت ماشین ، به عنوان یک رابط که به اعضای متصل اجازه می دهد تا در یک خط مستقیم نسبت به یکدیگر بچرخند یا حرکت کند که اغلب یکی از بخش های ثابت است و بلبرینگ به عنوان تکیه گاه برای عضو متحرک عمل می کند و برای به حداقل رساندن اصطکاک ، سطوح تماس در یک یاتاقان ممکن است به طور جزئی یا کامل توسط یک لایه مایع مانند نفت از هم جدا شوند. برای مشاوره و خرید بلبرینگ صنعتی با کارشناسان بخش فروش ما تماس بگیرید.