بلبرینگ مخروطی

بلبرینگ مخروطی
بلبرینگ مخروطی در اکثر دستگاه های موجود در صنایع به کار می رود. این بلبرینگ بیشتر به صورت یک ردیفه ساخته می شود. در ساختار بلبرینگ مخروطی ساچمه های استوانه ای یا مخروطی شکل وجود دارد. در حلقه های پایینی و بالایی شیارهای غلتک مخروطی وجود دارد. این شیار های سبب تحمل بار های مرکب در این مدل بلبرینگ می شود در واقع میتوان گفت زاویه شیار حلقه بیرونی تعیین کننده میزان تحمل بار در این نوع بلبرینگ می باشد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد بلبرینگ مخروطی قابل تفکیک بودن آن می باشد. که در زمان تعمیر، تعویض ساچمه ها ، روغن کاری و حفظ و نگهداری قطعات داخلی اهمیت زیادی دارد. در ساختار بلبرینگ مخروطی از ساچمه هایی استفاده شده که جنس این ساچمه ها از فولاد سخت که مقاومت سطحی بالایی دارند و به صورت دقیق سیقل داده می شود ساخته شده اند تا میزان اصطکاک در بلبرینگ را به حداقل برسانند.

بلبرینگ های مخروطی موجود در بازار انواع مختلفی دارند که از پرکاربردترین آنها میتوان به بلبرینگ های یک ردیفه، دو ردیفه و چهار ردیفه اشاره کرد. اندازه بلبرینگ مخروطی معمولا بصورت متری و یا اینچی می باشد. بیشترین کاربرد بلبرینگ زمانی است که بار های محوری به صورت همزمان از چند جهت وارد قاب می شوند.

بلبرینگ مخروطی دو ردیفه که کاربرد گسترده ای نسبت به سایر مدل های خود دارد دارای دو ردیف ساچمه و دو نگهدارنده مرکزی در خلاف جهت هم می باشد. در این حالت زاویه رولر هایی که در بلبرینگ مخروطی وجود دارد به در خلاف جهت به صورت V و یا به شکل ^ به جهت داخل و یا خارج قرار گرفته است.

همانطور که گفته شد بلبرینگ مخروطی تحمل بار های وزن سنگین محوری و شعاعی به صورت همزمان را دارد. به دلیل قابلیت تفکیک بودن این نوع بلبرینگ، نصب آن نسبت به سایر بلبرینگ ها آسان تر می باشد. یکی از کاربرد های بلبرینگ مخروطی در جفت عقب ماشین می باشد. بوسیله این بلبرینگ نیرویی که به عقب ماشین وارد می شود بصورت مساوی پشتیبانی می شود. وجود بلبرینگ ها سبب کاهش اصطکاک شده و گرمایی که توسط دستگاه ها تولید می شود را کاهش می دهد در نتیجه سبب افزایش سرعت دستگاه شده و به بهبود عملکرد آن ها کمک می کند.

تکنیک بلبرینگ نمایندگی فروش انواع بلبرینگ مخروطی به صورت تضمینی برای مشتریان می باشد. در صورت نیاز به خرید بلبرینگ مخروطی و یا تعویض بلبرینگ های خود میتوانید به تکنیک بلبرینگ مراجعه کنید و یا بصورت تلفنی با همکاران ما در ارتباط باشید.