بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ کف گرد
بلبرینگ کف گرد از جمله بلبرینگ های پرکاربرد در صنعت می باشد. بلبرینگ کف گرد بار های محوری را میتواند به راحتی تحمل کند. بلبرینگ کف گرد بصورت یک طرفه و دو طرفه ساخته می شود که میتواند در دستگاه های مختلفی بکار رود. از مهمترین ویژگی های بلبرینگ کف گرد این است که اجزای آن به راحتی قابلیت مونتاژ شدن دارد. بلبرینگ کف گرد ظرفیت تحمل بار بالایی دارد و دقت عملکرد در آن نیز بسیار بالا می باشد که سبب پرطرفدار شدن این بلبرینگ در بازار شده است.

بلبرینگ کف گرد از نظر ساختار

  •  بلبرینگ کف گرد یک طرفه
  • بلبرینگ کف گرد یک طرفه با واشر محفظه کروی و واشر نگهدارنده
  •  بلبرینگ کف گرد دو طرفه

بلبرینگ کف گرد یک جهته برای بار های یک طرفه شفت مناسب می باشد و برای بار های شعاعی گزینه مناسبی نمی باشد. از جمله قسمت های تشکیل دهنده بلبرینگ شامل قفسه به همراه ساچمه، واشر محفظه با شیار ساچمه و یک واشر با شیار ساچمه می باشد.

در ساختار بلبرینگ کف گرد فولاد با ضریب بالا استفاده شده است که سبب مقاومت بالای این بلبرینگ در برابر نیروهای محوری شده است. بلبرینگ کف گرد همانطور که گفته شد برای تعلیق نیروهای محوری استفاده می شود به همین دلیل طول عمر بالاتری نسبت به سایر بلبرینگ های شیار عمیق می باشد.

بلبرینگ کف گرد اگر به خوبی و به موقع به صورت دقیق گریس کاری شود یک پوسته روغنی در بین رینگ ها و ساچمه ها به وجود می آید و سبب کارکرد کردن سریع دستگاه می شود و بازدهی دستگاه نیز بیشتر می شود.

از بلبرینگ کف گرد در اکثر صنایع ها و دستگا ها استفاده می شود به همین دلیل انتخاب بلبرینگ مناسب با توجه به نوع دستگاه اهمیت زیادی در کارکرد صحیح دستگاه خواهد داشت. از جمله مواردی که در انتخاب بلبرینگ باید به آن ها دقت کرد شامل موارد زیر می باشد.

1. فضای کاری قرار گیری بلبرینگ کف گرد
2. میزان بار وارده به بلبرینگ کف گرد
3. میزان ناهمراستایی شفت
4. میزان دقت بلبرینگ کف گرد
5. میزان سرعت
6. میزان سفتی و سختی
7. راه اندازی آسان
8. نوع آبند داخلی
9. نصب و پیاده سازی

شرکت تکنیک بلبرینگ ارائه دهنده بلربرینگ کف گرد در برند های مختلف برای مشتریان عزیز می باشد. در صورت نیاز به خرید بلبرینگ کف گرد با قیمت مناسب و کیفیت بالا میتوانید به این شرکت مراجعه کرد و با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.